Start-up

Soutěž

Studentský klub podporuje podnikatelské prostředí na TUL a vytváří tak úzkou komunitu podnikavých lidí.

Co získáte

Účastí v soutěži získáte především cenné zkušenosti, ale na nejúspěšnejší z vás čekají i věcné a finanční odměny.

Každý rok ve finále rozdáváme ceny v celkové výši až do 100 000 Kč.

Mimo to většinou finalisté získají i mediální pokrytí. Vyjdou o nich články (lokální média, Forbes), jdou do rozhlasu, někdy i do televize.

Jak můžeš postupovat?

Varianta 1: Je to běh na dlouhou trať a před tím než vyběhneš, je nutné se zastavit a zamyslet se. Neboj se vzít do ruky papír, tužku, lepící lístečky a tvořit. Jako orientační body při práci ti mohou posloužit následující kroky.

Varianta 2: Prostě do toho jdi po hlavě! Dost možná si nabiješ čumák, ale takové zkušenosti tě posunou nejvíce. My se ti budeme snažit pomoci tak, abys padal co nejméně a hlavně z co nejmenší výšky!

1
Poznej sám/sama sebe! Proč chceš začít dělat na tomto projektu nebo podnikat? Co je tvou motivací? Jaké schopnosti máš? A jaké nemáš? Kde najdeš lidi, kteří ti pomohou? Chceš se tomu věnovat jako své hlavní činnosti?
2
Poznej odvětví! Víš, do jakého segmentu trhu míříš? Kdo a proč bude kupovat tvoje výrobky či využívat služby? Znáš svoji konkurenci? Kolik potřebuješ peněz a úsilí pro zahájení podnikání nebo rozjetí projektu? Jak dlouho to bude trvat, než se dostaneš na trh nebo začneš fungovat?
3
Zvaž právní náležitosti! Myslíš to seriózně? Jaký bude název a jaká bude právní forma? Jaké jsou ty správné licence a povolení, které potřebuješ? Jaké potřebuješ pojištění?
4
Začni plánovat! Napiš plán svého projektu. Definuj stručně a jasně svoji strategii, tj. čeho chceš dostáhnout. Udělej si představu o svém rozpočtu a toku peněz. Ale hlavně, jdi za svými zákazníky co nejdříve! Jen oni ti dají potřebnou zpětnou vazbu = jestli si to koupí nebo ne.
5
Navrhni jak získat finance pro své podnikání a drž se toho! Uvažuj reálně a zamysli se nad klasickými i moderními možnostmi.
6
Jdi do toho!

Byznys plán

Kritéria hodnocení

Pravidla soutěže

Pořádající organizace

Technická univerzita v Liberci, pod záštitou rektora TUL

Název soutěže

START-UP TUL

Cíl soutěže

Cílem je kreativní formou přiblížit studentům všech fakult TUL možnost založení vlastní firmy nebo vedení vlastního projektu.

Podmínky účasti

Přihlašovatel/ka musí být v době přihlášení i po celé trvání soutěže studentem TUL, bezúhonný/á, starší 18 let.

Ve zkratce:

Naši mentoři

FAQ

Nemusíš. Řada našich největších úspěchů pochází z jiných oborů. Architekti, ajťáci, strojaři, přírodovědci, učitelé, ti všichni u nás našli své místo.

Ano, musíš. Alespoň jeden člen soutěžního týmu musí být studentem TULky po celou dobu soutěže.

Každý rok je to jiné. Záleží, jak jsou sponzoři štědří. Většinou se to ale pohybuje kolem 100 tisíc korun, které se rozdělí mezi výherce, a nějaké nefinanční ceny k tomu.

Soutěž trvá od 1. května do konce listopadu.

S dobrou náladou? Tužka by se asi hodila…

Nemůže. Naopak, pokud máš opravdu unikátní řešení, pomůžeme ti ho ochránit.

Nemusíš. Co se v soutěži naučíš, ti bude sloužit, ať už budeš dělat cokoliv.

Účast na workshopech čistě pro tebe, jako soutěžícího, je povinná s rezervou absencí (2). Jsou totiž připravovány tak, aby ti v průběhu soutěže pomohly. Ale během soutěže proběhne několik akcí, které povinné nebudou, zpravidla networking, ale silně doporučujeme přijít a seznámit se s dalšími soutěžícími a absolventy soutěže, mohou ti předat cenné rady a zkušenosti.

Libovolně. Můžeš být sama/sám nebo vás může být tucet. Vždy ale může každý člověk figurovat jen v jednom týmu.

Potkáš skvělý lidi.

Zúčastníš se několika workshopů a přednášek.

Pravidelně se budeš setkávat se zkušeným mentorem.

To nejdůležitější na konec. Vytvoříš byznys plán a na finále ho budeš prezentovat. Těšíme se na tebe.

Odběr newsletteru