1
Poznej sám/sama sebe! Proč chceš začít dělat na tomto projektu nebo podnikat? Co je tvou motivací? Jaké schopnosti máš? A jaké nemáš? Kde najdeš lidi, kteří ti pomohou? Chceš se tomu věnovat jako své hlavní činnosti?
2
Poznej odvětví! Víš, do jakého segmentu trhu míříš? Kdo a proč bude kupovat tvoje výrobky či využívat služby? Znáš svoji konkurenci? Kolik potřebuješ peněz a úsilí pro zahájení podnikání nebo rozjetí projektu? Jak dlouho to bude trvat, než se dostaneš na trh nebo začneš fungovat?
3
Zvaž právní náležitosti! Myslíš to seriózně? Jaký bude název a jaká bude právní forma? Jaké jsou ty správné licence a povolení, které potřebuješ? Jaké potřebuješ pojištění?
4
Začni plánovat! Napiš plán svého projektu. Definuj stručně a jasně svoji strategii, tj. čeho chceš dostáhnout. Udělej si představu o svém rozpočtu a toku peněz. Ale hlavně, jdi za svými zákazníky co nejdříve! Jen oni ti dají potřebnou zpětnou vazbu = jestli si to koupí nebo ne.
5
Navrhni jak získat finance pro své podnikání a drž se toho! Uvažuj reálně a zamysli se nad klasickými i moderními možnostmi.
6
Jdi do toho!
Generátor nápadů
Seznamovačka soutěžících
Jak na tvorbu pitch decku
Základy financí a podnikání
Základy obchodu a mkg
Grilovačka
Pivo s asolventy
Pitch Day
Jak na byznys plán?
Odevzdání byznys plánu
Cvičné finále
FINÁLE