PRAVIDLA SOUTĚŽE „START-UP TUL“

Pořádající organizace:

Technická univerzita v Liberci, pod záštitou rektora TUL

Název soutěže:

Student Business Club – „START-UP TUL“

Cíl soutěže:

Cílem je kreativní formou přiblížit studentům všech fakult a oborů TUL možnost založení vlastního start-upu.

Podmínky účasti:

Přihlašovatel musí být v době přihlášení do soutěže studentem TUL, bezúhonný, starší 18 let.

Ve zkratce:
 • Přihlaste se a zaregistrujte na www.sbc-tul.cz do 30. 4. 2021 (23:59:59 h). Registrací dáváte bezvýhradní souhlas s podmínkami soutěže!
 • Přihlašovatel (soutěžící sám či za tým) musí být v době přihlášení do soutěže: student, bezúhonný, starší 18 let (dále jen „přihlašovatel“).
 • Soutěže se smí zúčastnit přihlašovatel a případně další členové týmu, vždy jen v rámci jednoho podnikatelského návrhu.
 • Účastněte se akcí SBC, sledujte nás na sociálních sítích a buďte členy naší komunity kalendář akcí na www.sbc-tul.cz.
 • Pošlete koncept svého business modelu na info@sbc-tul.cz do 30. 6. 2021 (23:59:59 h).
 • Nezapomeňte: své finální projekty odešlete nejpozději do 31. 10. 2021 na info@sbc-tul.cz.
 • S odesláním svého projektu ve všech jeho částech (koncept business modelu a finální business projekt) souhlasíte s následným uveřejněním zkrácené prezentace Vašeho projektu i Vašeho jména. Dále se vyjadřujete rovněž k otázkám zpracování a ochraně osobních údajů (GDPR). www.sbc-tul.cz.
 • Soutěží vás provedou zkušení kouči, mentoři SBC a hlavní partner soutěže, Lipo.ink
 • Obhajoby projektů proběhnou v listopadu 2021, předpokládaný termín bude ve druhé polovině listopadu. Změna termínu je vyhrazena organizátorům.
 • Vyhodnocení soutěže proběhne v listopadu 2021. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách Student Business Club www.sbc-tul.cz.

Úplné znění pravidel soutěže nalezneteZDE

Soutěžní KONCEPT BUSINESS MODELU

Je to sice běh na dlouhou trať, ale před tím než „vyběhnete“, je nutné se zastavit a zamyslet se. To samé platí o práci na vlastním konceptu business modelu START-UP. Nebojte se vzít do ruky papír, tužku, lepící lístečky a tvořit. Jako orientační body při práci vám MOHOU posloužit následující pravidla:

 1. Poznej sám/sama sebe! Proč chceš začít podnikat a co je tvou motivací? Jaké schopnosti máš? Chceš se podnikání věnovat jako své hlavní činnosti? Máš podporu svého okolí (rodiny)?
 2. Poznej odvětví! Víš, do jakého segmentu trhu míříš? Kdo a proč bude kupovat tvoje výrobky či využívat služby? Znáš svoji konkurenci? Kolik potřebuješ peněz a úsilí pro zahájení podnikání? Jak dlouho to bude trvat, než se dostaneš na trh?
 3. Zvaž právní náležitosti! Myslíš to s podnikáním seriózně? Jaký bude název firmy a jaká bude její právní forma? Víš, jaké jsou požadavky na její registraci? Jaké jsou ty správné obchodní licence a povolení, které potřebuješ? Jaké potřebuješ pojištění? Účetnictví nebo daňovou evidenci?
 4. Začni plánovat! Napiš plán svého jedinečného podnikatelského projektu. Definuj stručně a jasně svoji strategii, taktiky a specifické činnosti pro její realizaci, včetně klíčových údajů a termínů. Udělej si představu o svém rozpočtu a toku peněz. Malá rada, kromě výdajů na zahájení podnikání počítej dále s financováním provozu firmy minimálně na první tři měsíce z tobě dosažitelného zdroje peněz.
 5. Navrhni jak získat finance pro své podnikání a drž se toho! Uvažuj reálně a zamysli se nad možnostmi financování svého podnikání!
 6. Jdi do toho! Vytvoř akční plán a buď konkrétní. Máš seznam věcí, které musíš pro rozběhnutí firmy udělat? Máš prostory, zásoby, zařízení, nástroje? Potřebuješ zaměstnance – máš je? Máš představu o svých cenách? Jak se o tobě zákazník dozví? Jak zahájíš své podnikání?

Je přirozené dělat chyby, je však nutné se z nich umět poučit! Chce to otevřenost, touhu se učit, nápaditost a odvahu!

Forma konceptu k odevzdání:

Koncept business modelu nového START-UP bude zpracován jako dokument MS Office WORD, a to v rozsahu do 5 NORMO stran A4. Bližší informace získáte během soutěže.

Termín odevzdání: do 30. 6. 2021
Způsob odevzdání: elektronicky na e-mail info@sbc-tul.cz