4. ročník soutěže

V pátek 23. 11. 2018 proběhlo finále již čtvrtého ročníku soutěže O NEJLEPŠÍ START-UP TUL. Cílem této soutěže je podchytit a motivovat podnikavé studenty, zaměstnance a absolventy Technické univerzity v Liberci. V neuvěřitelně energií nabité atmosféře bylo v souhrnu rozděleno 200.000 Kč.

Soutěžící prezentovali v prostorách Ekonomické fakulty svoje inovační projekty a podnikatelské plány ve třech kategoriích. Do finále se přihlásilo 12 týmů téměř ze všech fakult TUL. Tři týmy byly v I. kategorii – Studentský inovační projekt s vypsanou cenou až 30.000 Kč, sedm týmů v II. kategorii – Start-up místně a časově unikátní s cenou až 60.000 Kč a dva týmy v III. Kategorii – Technologický start-up/spin-off s cenou až 100.000,- Kč.

V porotě zasedli zástupci partnerů soutěže a zkušení investoři Magdaléna Pořízková ze společnosti Škoda Auto, Andrea Kroupová z Nadace Preciosa, Jiří Osoba ze společnosti Jablotron a Nikola Rafaj z akcelerátoru StartupYard.

Cenu 30.000 Kč v I. kategorii získala Jana Dostálová za svůj studentský inovační projekt upcyklace textilu. Jana studuje v prezenční formě fakultu textilní a současně v kombinované formě ekonomikou.

Cenu II. kategorie děkanát Ekonomické fakulty navýšil, výkony byly opravdu vyrovnané. Cenu 40.000 Kč (1. místo v kategorii) si odnáší studentka fakulty umění a architektury Andrea Řečinská za svůj záměr výroby a prodeje Dekatohu (opravdu je to deka a batoh v jednom). Na druhém místě v rámci stejné kategorie se umístil tým Elišky Linhartové z ekonomické fakulty s návrhem podnikatelského plánu v oblasti zdravého stravování a získal tak cenu ve výši 30.000 Kč.

Cena III. kategorie ve výši 100.000 Kč pomůže k rozvoji firmy týmu studenta strojní fakulty Františka Manliga, který představil produkt s patentovou přihláškou záchranného padáku pro multikoptéry.                                              

Všichni soutěžící pak získali od organizátorů ze Student Business Club TUL dárky a nabídku konzultace či spolupráce z Libereckého inkubátoru Lipo.ink a společnosti Miton.cz.

Chtěli bychom za celý tým Student Business Club TUL poděkovat všem, kteří nám pomohli a popřát všem soutěžícím, aby si udrželi svého podnikavého ducha