Business Workout 2017

Třetí ročník Business Workout byl věnován technologiím

 

Úvodní den školy podnikání patřil zahraničním hostům. Pozvání přijali Iouri Kotorov z Karelia University of Applied Sciences, Marco Rösler z dresden|exist a Philip Clegg, který vede start-upové aktivity studentů a absolventů partnerské Univerzity v Huddersfieldu realizované v The Duke of York Young Entrepreneur Centre.

Z českých hostů na akci vystoupili například Filip Gröschl z DHL, Tomáše Holomoucký z DB Schenker, Jana Davídek z Biano/Miton či profesora David Lukáš z katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů TUL.

Hovořilo se například o marketingu start-up projektu, o Innovation pipeline, o tom, jak dostat na trh nano, či o start-upech v oblasti last mile logistiky.

Pětidenní škola podnikání letos s tématem start-upy a technologie byla jako vždy otevřena všem zájemcům nejen o problematiku start-upů, a to především z řad studentů a absolventů celé TUL. Přednášky hostů z praxe jsou také součástí know-how podpory pro účastníky již třetího kola soutěže O nejlepší start-up TUL. Tu opět vyhlásil Student Business Club při Ekonomické fakultě TUL.

Jedné z přednášek se proto ujal student TUL Martin Skalník, který se svým pouzdrem pro aktivní běžce Binder vyhrál soutěž o nejlepší univerzitní start-up loni. Pohovořil o tom, jak dokázal svůj projekt za půl roku od vítězství v soutěži posunout směrem k realizaci.

„Pokud našim studentům chybí ve výuce větší propojení s praxí, informace opřené o manažerské zkušenosti a podnikatelské příběhy, pokud žádají smysluplné nasměrování své energie, i pokud třeba sní o svém byznysu, Business Workout prostě nesmí propásnout,“ zval za organizátory proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel.

Také závěrečný den školy podnikání se nesl v soutěžním duchu. V pátek 22. září svedli čeští studenti na dálku online bitvu o nejlepší start-up projekt se svými finskými protějšky z Karelia University of Applied Sciences.

 

VYBRANÉ PREZENTACE Z PŘEDNÁŠEK

Marketing startupu (Jan Davídek, Biano)

Startup-Spinoff-Transfer (dresden/exists)

170920_-_Business_Workout

Business Model Canvas Resources (Philip Clegg)

Gibon Delivery (Lukáš Fiala)

Startup checklist - 40 things to do (Philip Clegg)

Innovation_Month__DRAFT_presentation_1.1

Self_Introduction_2017A