Brain&Breakfast

S vizemi si člověk může v hlavě pohrávat anebo se rozhodne je realizovat. Rozhodnutí je jako chvíle, kdy stojíte na skokanském můstku – stačí malý, ale nevratný krok kupředu. Jak poznat, kdy je správné ho udělat? Rád bych se podělit o své zkušenosti s uskutečňováním vizí, které vstoupily do mého světa a já jsem se rozhodl je realizovat založením a tvorbou firem. Chtěl bych inspiroval všechny, kterým se děje to stejné, aby se nenechali odradit a věřili sami v sebe.


Petr Rokůsek je vizionář v oblasti udržitelné ekonomiky a moderní energetiky. Svým dlouholetým podnikáním ukazuje, jak lze chytře spojovat přírodu a technologie. V roce 2008 založil akciovou společnost Nano Energies, která prostřednictvím tří divizí udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům možnost efektivně a odpovědně nakládat s elektrickou energií. S týmem expertů se aktuálně zaměřuje na výzkum a testování možností sdílení elektřiny a agregování energetické flexibility.


Petr začal podnikat už během studia životního prostředí na ČVUT, když s holandským obchodním partnerem založil úspěšnou společnost Jansen Display, kterou vloni prodal americké firmě Sign-Zone. Udržitelné zacházení s přírodními zdroji a materiály aplikuje i v dalších firmách, které spoluzaložil. Od roku 2018 tráví část pracovního týdne ve Švýcarsku vývojem inovací v oblasti moderní energetiky, blockchain technologií a chytrých textilií pod značkou NowYou. Založil také Bluelight, fond pro investory, kteří chtějí, aby jejich peníze měly pozitivní dopad na život na Zemi.

Registrace na akci již byly ukončeny.

Sdílejte na sociálních sítích
Komentáře